Zuzka cimbál trio

Cimbálovka Zuzka cimbál trio

Zuzka cimbál trio je hudební uskupení, jehož hlavní protagonistkou je cimbalistka Zuzka Čechová. Vystoupení těchto hudebníků je nejen oblíbeným programem pro seniory, ale protože dovedou zahrát i známé písničky v netradičním cimbálovém provedení, jsou také skvělým zpestřením festivalů, oslav, firemních večírků i svateb.

 

Proč Zuzka cimbál trio zazáří i na vaší akci

  • Známé lidovky i mezinárodní evergreeny: Repertoár tvoří především oblíbené folklorní hity, ale i méně známé písně z různých regionů Čech, Moravy a Slovenska (občas i Maďarska). Mohou vám ale zahrát a zazpívat také jiné žánry, například staropražské nebo mezinárodní evergreeny.
  • Vyberte si trio, kvartet či kvintet: Základní variantou vystoupení je trio zahrnující cimbál, zpívajícího houslistu a zpívajícího kontrabasistu, ale sestavu může doplnit také violista a klarinetista, takže si můžete na svou akci pozvat i cimbálový kvartet či kvintet.
  • Tradiční kroje a skvělá atmosféra: Atmosféru vystoupení dotváří tradiční kroje muzikantů a společně se tak všichni účastníci koncertu mohou přenést do starých krásných časů. Nechte se i vy vtáhnout do světa cimbálovky!

Cimbalistka Zuzka Čechová

Pilířem kapely je zkušená a vždy usměvavá cimbalistka Zuzka Čechová, která hraje na cimbál již od 10 let. Absolvovala konzervatoř v Bratislavě a v podstatě ihned začala hrát v několika folklorních souborech v regionu Myjavy. Poté odešla do Prahy, kde spolupracovala například se soubory Limbora a Rosénka a také získala příležitost si občas jako záskok zahrát se spoustou skvělých a slavných muzikantů či kapel, jako například se skupinou Čechomor.

Oblíbený program pro seniory

Cimbálová muzika je velice oblíbeným programem pro seniory, kteří si společně s muzikanty rádi připomenou známé lidovky jako Vínečko bílé, Za tú horú, Rožnovské hodiny, Ej od Buchlova, Škoda lásky a mnohé další. Dojemné pomalé melodie se střídají s energickými kousky, kdy si celé obecenstvo s chutí zanotuje pěkně „od podlahy“. Kompletní nabídku programů pro seniory najdete na www.hrajeme-seniorum.cz.

Další fotografie

Napište nám

9 + 2 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.