Veronika Bergmanová

Živý Jukebox kvintet v čele s Veronikou Bergmanovou patří k nejžádanějším kapelám pro akce všeho druhu. Její projev je profesionální, je také znát, že písně, které zpívá jsou prodchnuty emocemi a prožitkem.

Absolventku Konzervatoře a vyšší odborné školy Jaroslava Ježka (pěvecké oddělení) jste mohli zaznamenat jako vokalistku Petra Muka, kde působila 5 let a vystupovala po jeho boku zhruba 100x za rok. S touto kapelou také vystupovala na velkých festivalech, koncertních sálech s profesionálním ozvučením i v mnoha TV pořadech.

Jako vokalistka hostovala také v kapele Burma Jones nebo v Abba Stars revivalu. V letech 2012–2014 působila v muzikálu Bídníci v pražské Goja music hall. Zahrála si také roli Gerdy v muzikálu Sněhová královna, kterou nastudovala v češtině i angličtině. Účinkovala i ve Stání opeře Praha v jazzové opeře Treemonisha.

Také se pravidelně účastnila jazzových workshopů pod vedením vocal koučů z proslulé jazzové konzervatoře v Dortmundu. Na Jazzových dílnách Karla Velebného v severočeském Frýdlantě jí oslovil ředitel Welsh Jazz Society a pozval ji jako hosta na několik vystoupení v Cardiffu a Londýně.

Baví ji i sborový zpěv, již v útlém věku byla vybrána do koncertního oddělení Khunova dětského sboru, se kterým vystupovala několikrát do týdne a mohla se tak seznámit s mnoha proslulými českými i zahraničními koncertními síněmi. V sklonku dětství také vyhrála amatérské tv soutěže DO RE MI a Caruso show.

Je zvyklá také na práci v nahrávacím studiu, kam ji často zvou jako interpretku či vokalistku. Jejím „domovským,“ studiem je 3bees.

V roce 2014 uspěla v soutěži Hlas Česko Slovenska a dostala se mezi nejlepší.

V současné době působí ve své domovské kapele LadyPraga, kterou můžete vidět a slyšet na festivalech a v hudebních klubech po celé ČR. S touto kapelou již vydala i dvě autorská alba.

Repertoár Veroniky Bergmanové je natolik bohatý, že dokáže obsáhnout všechny hudební styly a žánry, nejbližší jí však jsou jazz, pop, rock a blues.

Další fotografie

Napište nám

6 + 2 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.