Variety Cocktail Theatre

Variety Cocktail Theatre
  …aneb pestrý koktejl kabaretní zábavy

Humor je jedním z nejlepších způsobů, jak se může člověk vyrovnat i s těmi
nejtěžšími životními problémy a situacemi. Pomáhá lidem najít jiný úhel pohledu, díky němuž se lidé mohou zbavit pocitů zloby, zklamání či pocitů absolutní bezvýchodnosti. V celém kulturním vývoji lidstva hrál v životech lidí velkou roli kabaret a tzv. vaudeville. Především jako zábava a kulturní fenomén, reagující na společenskou a politickou problematiku dané doby, mnohdy formující také postoje a názory lidí. Oba pak dali za vznik unikátní podobě umění, které inspiruje a jehož odkaz přetrvává i do dnešních dní, ve kterých se formuje spolu s jinými tendencemi do nové podoby a stále se rozvíjí.

Jsme česká divadelní kabaretní scéna, která se snaží vycházet z tradice kabaretní a vaudeville zábavy a různých jejich podob (varieté, extravaganza, music hall a jiné). V těchto kategoriích se snoubí opereta, muzikál, balet, burleska, akrobacie, cirkusové umění, ale také mnohé další oblasti tanečního a pěveckého umění. 

CoqTale: Jedná se o představení pánské kabaretní burlesky, které je ojedinělé u nás i ve světě.  Pojem burleska si lidé často spojují jen s tzv. americkou podobou burlesky, o jejíž renesanci se zasloužila Dita von Teese, což jsou ženy, které se snaží vyvolat dojem drahými kostýmy, boa, vějíři, rukavičkami a neúplnou, leč dráždivou nahotou. Burleska však pochází ze slova burlare/burla, což znamená „smát se“ nebo „dělat si z něčeho legraci“, a je to hudebně-dramatický žánr. Kořeny a zákonitosti burlesky jsou známé již z antických komedií, rozvíjely se později u Goldoniho, Moliéra, pařížských vaudeville a v kabaretech na konci 19. století. Uplatnily se v baletu, opeře i operetě a rozvíjeli ho zde právě muži. Jejich podstatou jsou komické a fraškovité výstupy se záměrem zlehčit realitu nebo zesměšnit její jevy. Vše je spojeno s nadsázkou, parodií a satirou. A k dosažení tohoto cíle jsou využity také různé prostředky varieté (tanec, akrobacie…). Vychutnejte si proto i vy pestře namíchaný koktejl baletu, akrobacie, fitness, burlesky i cirkusu jakožto unikátního stylu zábavy s ryze mužským elementem.

Kabaretní Féerie: Toto představení vás alespoň na chvíli zavane zpět do doby, kdy v podnicích vládla pokleslá zábava a kankán byl ještě v plenkách. V průběhu večera se poté v jakémsi víru postupně přeneseme z pařížského předměstí do různých koutů světa, a nahlédneme, jaké jiné oblasti umění se postupně časem z původní kabaretní a vaudeville zábavy zrodily (opereta, muzikál, film). Dokonalou iluzi navíc podtrhnou krásné kostýmy, melodie, výpravná scéna a vrcholná čísla umělců, kteří vás přenesou do kouzelného víru kabaretu od minulosti po současnost.

 

 

Další fotografie

Napište nám

3 + 1 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.