Tři mladí studenti konzervatoře si jednoho dne řekli dost a začali krom první doby cítit i tu druhou. Swing se stal jejich pojítkem a nápadité aranže Tomáše Janošky udaly směr jejich hudební cesty. Za dobu působení Swia se několikrát změnilo obsazení z důvodu odchodu původních členů z Prahy.

Nyní se Swio ustálilo v sestavě housle, klavír, kontrabas. S oblibou ovšem mezi sebou zvou i své hudební známé. Sestavu obohacují o zpěv (ženský i mužský), bicí, kytaru i dechy.

Mají za sebou stovky veřejných i soukromých akcí nejrůznějšího charakteru a se zkušenostmi z různými hudebními žánry mohou sestavit hudební program přímo na míru. Nejčastěji je můžete potkat na svatbách, nebo firemních akcích.

Swio hrálo mimo jiné na předávání cen České tiskové agentury, reprezentačním plese města Cheb, Barování se Sandrou Novákovou a Filipem Rajmontem, Jazz Docku, Jazz Boatu, desítkách soukromých svateb a mnoha dalších akcích.

Specialitou Swia je i nastudování nejrůznějších písní na míru podle přání zadavatele. Jako kapela mají Zkušenosti i s popovými písněmi ve vlastní úpravě například pro potřeby svatebních obřadů a podobných příležitostí.

Další specialitou Swia je, že se nejedná pouze o instrumentální kapelu, ale vždy alespoň jeden z členů zároveň i zpívá. Jako kapela má také vlastní ozvučení, které si v závislosti na rozsahu akce může obstarat samo, nebo s pomocí dvorního zvukaře, který s nimi dlouhodobě spolupracuje.

Stálými členy jsou:

Jan Bradáč – housle – člen souboru divadla Ypsilon, Vystudovaný herec a houslista, člen kapely Midnight Coffee Session, host kapely Poletíme a spousty dalších.

Lukáš Holubík – kontrabas – student pražské konzervatoře obor kontrabas, člen studentského orchestru české filharmonie, host mnoha cimbálových a multižánrových kapel.

Tomáš Janoška -kytara – student skladby na pražské konzervatoři, kytarista v PETR BENDE & BAND, Melody gentlemans, violista v CM Folklorika a jiné.

Mikuláš Pokorný – klavír/kytara – student VOŠ Jaroslava Ježka a Jazzové akademie JAMU. Klára Pudláková – Kontrabas – studentka jazzové akademie HAMU

Pavel Plašil – bicí – Student VOŠ Jaroslava Ježka

Další fotografie

Napište nám

12 + 5 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.