Roman Köhler

Zpívající kytarista Roman Köhler, rodák s České Lípy, který žije v Praze.
Už jako malý se věnoval hudbě, začínal s hrou na klavír, později – asi v deseti letech – přesedlal ke kytaře, u níž zůstal dodnes.

Roman se účastnil, a také úspěšně umístil, v několika pěveckých soutěžích (například 3. místa v soutěžích: „O skleněný míč města Jablonce“ nebo „Děčínská kotva“). Pěveckou kariéru, kterou Roman úspěšně započal, však brzy dobrovolně opustil. Tehdejší zábavní průmysl přinášel něco jiného, než by hudebník očekával.

Již v šestnácti letech osobnost hrála a zpívala v různých rockových kapelách a tanečních orchestrech, potažmo se dal na profesi hudebníka. Z východních Čech přesídlil do našeho hlavního města. Jeho profese zajistila také vystupování v zahraničí, ku příkladu v Norsku, Německu, Rakousku a ve Švýcarsku.

Roman Köhler je v současné době autorem mnoha písňových textů i hudby. Vydal již čtyři CD, a to „Rybář“ (2002), „Modrý ráj“ (2003), „Pohledy“ a „Výběr z repertoáru“ (instrumentální sklady + mix z vlastních písní).

Mezi hudebníkovy oblíbence patří třeba Dan Bárta, Diana Krall, Pat Metheny, Mike Stern, Roman Pokorný nebo Dan Fiedler.

V agentuře Živý Jukebox můžete Romana často vidět jako sólového kytaristu v pražských hotelech, kavárnách a vinárnách. Za zmínku také stojí spolupráce s pianistou Otto Oránym. 

K tanci, poslechu i k dobrému jídlu a pití je zvuk Romanových kytar to pravé.

Další fotografie

Napište nám

2 + 13 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.