Radim Linhart

Pianista Radim Linhart

Radim Linhart je klavírista, hudební skladatel a aranžér, držitel světového rekordu v počtu skladeb zahraných zpaměti, kapelník skupiny Nocturno a hudebník tělem i duší, který účinkuje sólově i s řadou předních orchestrů a skupin.

 

Proč Radim Linhart promění vaši akci v jedinečný zážitek?

  • Rekordní repertoár: Je držitelem světového rekordu zapsaného v Guinessově knize rekordů jako pianista, který dokáže zahrát zpaměti více než 3000 písní a skladeb.
  • Perfektní volba pro klavírní koncerty určené seniorům: V jeho sólovém repertoáru najdete zejména tituly z oblasti filmové hudby, jazzu a světové evergreeny ve vlastních úpravách.
  • Pianista hvězd: Jako pianista účinkuje nejen se svou skupinou Nocturno, která hraje běžný taneční repertoár, ale také s řadou předních orchestrů a skupin (Orchestr Felixe Slováčka, Orchestr Karla Vlacha, Metropolitan Jazz Band, Pražský filmový orchestr). Doprovází či doprovázel i spoustu známých osobností české hudební scény (Eva Pilarová, Bohuš Matuš, Jitka Vrbová, Marie Rottrová).

Skladatel, aranžér i autor not s klavírními úpravami

Radim Linhart je nejen klavírní virtuos, ale také plodný autor. Jako skladatel má na svém kontě několik sólových desek (Silent Movie, Piano Architecture, Luxury Hotel, Prague Café), asi 20 muzikálů pro děti (Čertův Švagr, Tři čarodějnice, O medvědu Ondřejovi, Ledová královna) a velké množství hudby pro divadlo, televizi a film.

Je také aranžérem pro nejrůznější obsazení (symfonický orchestr, big band, pěvecký sbor, sólový klavír), vydal řadu not s klavírními úpravami filmové hudby (Filmový klavír) a řadu not s klavírními úpravami nejznámějších evergreenů (Slavné melodie). Má vlastní hudební studio, ve kterém nahrává hudbu ve vlastních aranžmá pro nejrůznější skladatele a interprety.

S kým můžete Radima Linharta slyšet hrát?

Se svou skupinou Nocturno vám zahraje nejrůznější žánry: pop, jazz, evergreeny, oldies, rock, rock´n´roll i country. Pestrý je ovšem i seznam dalších projektů, v nichž účinkuje. Patří mezi ně i Lee Andrew Davison – spirituály nebo kapela Živý Jukebox.

Další fotografie

Napište nám

11 + 13 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.