Petra Vlková

„Svobodu v hudbě miluji“

Petra Vlková je elegantní jazz popová zpěvačka se sametovým hlasem a skvělým hudebním cítěním. Díky širokému rozsahu dokáže úžasně propojit jazz s popem a soulem. Váš pohár hudebních snů naplní až do poslední kapky radosti – ze života, z hudby, ze svobody.

Už od malička má svůj život spojený s hudbou. Jako čtyřletá, za doprovodu své maminky – učitelky hry na klavír, poprvé rozechvěla srdce milovníků hudby. K mikrofonu se pak postavila na střední škole jako zpěvačka v rockové kapele.

Ale láska k hudbě a zejména svobodě v ní, ukázala Petře cestu. Objevila svět inspirativních jazzových standardů, swingové muziky a big bandů.

Petra Vlková spolupracovala s Big bandem Českého rozhlasu, Big bandem Neratovice, Big bandem Pražského salónního orchestru, Big bandem Rokycany, Big bandem Vyškov, s Famous Swing Melodies (Reduta Jazz Club Praha), Jazz In Flagranti, Jazz Efterrätt, J. J. Jazzmen nebo Maranatha Gospel Choirem.

Petra je zároveň úspěšnou autorkou, zejména jazzových písní. Jak sama říká: „zpěv a autorská tvorba jsou branou, která mi otevírá cesty k sobě samé i druhým lidem. Navíc jsou zdrojem, který mne živí a neskutečně naplňuje.“

Naše „sametová“ zpěvačka září nejenom na mnoha koncertních vystoupeních na festivalech a v klubech, ale i na nespočtu společenských akcí.

Svoboda v hudbě dává Petře prostor k práci na zajímavých projektech. Jedním z takových je i Famous Swing Melodies založených na spolupráci s výjimečným muzikantem, klavíristou a zpěvákem Jakubem Zomerem. Srdce i duši potěší americké i lokální swingovky – rychlejší i poklidné či humorné i škádlivé. Radost vám udělá legendární Blue Berry Hill, Fever, Kloubouk ve křoví nebo New York, New York. A co jiného vás dostane ze židlí než Fly Me to the Moon.

Petra Vlková a Živý Jukebox znamená neskutečnou životní párty. Užijte si ji!

 

Další fotografie

Napište nám

6 + 8 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.