Petr Kutheil + Live Band

Petr Kutheil & kapela Live Band.
Narodil se 3. července 1981 v Praze. Je český zpěvák, hudebník a divadelník, který od svých 16 let působí na české hudební a divadelní scéně.

První uměleckou zkušeností bylo zpívání v Pražském smíšeném sboru pod vedením Miroslava Košlera a navštěvoval také několik amatérských divadelních spolků.
Krátce studoval Konzervatoř Jaroslava Ježka a poté vystudoval obor Ekonomie a podnikání. Soukromě chodil na hodiny zpěvu k Jarmile Chaloupkové, Zdeňkovi Jankovskému a později k sólistovi Národního divadla Romanu Janálovi.

Poprvé se výrazněji umělecky prosadil jako finalista v televizní soutěži Hlas Československa v roce 2012. Od té doby působí na profesionální scéně a to zejména v muzikálových produkcích, kde účinkuje převážně v pražských divadlech.
Zastával například následující role: Romeo (Romeo a Julie), Horácio (Hamlet), Giordano Bruno (Galileo)[1], Wisotzky (Rocky), Hrbáč (Kladivo na čarodějnice), Náčelník tučňáků (Madagaskar), Pešek (Noc na Karlštejně),
Houseňák (Alenka v kraji zázraků) a další.

Příležitostně zpívá také s orchestrem Felixe Slováčka. V roce 2008 zpíval s Danielem Landou na tour Československo. Z dalších úspěchů lze zmínit například cenu Skokan roku v kategorii kapel v Českém slavíkovi s kapelou Votchi.
Tři sezóny hostoval v Těšínském divadle, kde si zahrál několik titulních rolí. Nazpíval řadu alb různých muzikálů a hudebních projektů. V roce 2018 byl angažován Milanem Steigerwaldem a Pavlou Forest jako sólista do představení RockOpery Praha a ve stejném roce se stal součástí metalového projektu Bohemian Metal Rhapsody.

Klip Icarus byl nominován z deseti českých interpretů do soutěže fanoušků Eurovize s názvem INFEvision, kde získal 1. místo.
Písničky z desky se občasně hrají v českých rádiích a v zahraničním rádiu Krajan. Nově zazní také v detektivním seriálu Einstein na TV PRIMA
Vystupuje s pop/rock kapelou KUTHEIL + LIVE BAND.
Petr spolupracuje výhradně s hudebním producentem Jiřím Vidasovem.

Další fotografie

Napište nám

10 + 9 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.