Ondřej Lechnýř

Ondřej Lechnýř je český herec, moderátor, dabér a kejklíř.
Narodil se v červnu v roce 1986 v Praze, ale vyrůstal v Rakovníku, kde má dodnes rodinu. Tam také poprvé čuchnul k divadlu v amatérském spolku DS Tyl.

Studoval Pražskou a později i Mezinárodní konzervatoř pod vedením Jany Preissové, Jaroslava Satoranského a Františka Laurina.
Hostuje v Národním divadle (Audience u královny), Městském divadle Kladno (Vražda v Orient Expressu) a v Městském divadle Mladá Boleslav hraje role ve hrách (Agatha Christie – A pak už tam nezbyl ani jeden) a (Bock& Stein& Harnick – Šumař na střeše). Účinkoval též v Branickém divadle či v Divadle na Jezerce Praha.

Je spoluzakladatel satirického divadla RePublika, kde hraje v úspěšném představení „Boss Babiš“ (divadelní dramatizace knihy novináře Jaroslava Kmenty) a hlavní roli Winstona Smitha v satirická sci-fi komedii „2084“, která vychází z Orwellova románu Devatenáct set osmdesát čtyři.

A společně s kolegou Ondřejem Pechem pravidelně moderují hudební festival Čeřínek.

Filmografie
– Výprodej
– Na druhý pohled
– Stranger (studentský film)

TV seriály:
Einstein, Balistika, Modrý kód, Láska prochází žlučníkem, Modrý kód, Změna plánu, Co se má stát, stane se, Loučení, Dluhy se musí platit,
Leč má krátké nohy, Volný pád, Ohnivý kuře, Selhání srdce, Na sever nebo do Kuřete?, Odvážné experimenty, Všechno jde, když se chce,
Dopis z Ruska, Konec dobrý, všechno dobré, Ochočení chlapi, Finty a fintičky, Sázka na jistotu, Případy 1. oddělení, Gympl s (r)učením omezeným, Eliška ráda divočinu, Den dětí, Ulice atd.

 

 

Další fotografie

Napište nám

10 + 9 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.