Michal Strnad

Michal Strnad je český zpěvák a písničkář, člen vokálního souboru SKETY a kapely Barbory Polákové. Vystudoval zpěv na Konzervatoři a VOŠ Jaroslava Ježka a prošel si různými kapelami a žánry (Magnum Jazz Bigband, Trio Romano, BackBeats ad.)

Se skupinou SKETY má za sebou mnoho vystoupení v Čechách i po celé Evropě a dokonce dvě zámořská turné v Austrálii a na Tchajwanu. SKETY si získaly respekt jak v České republice, tak v zahraničí a vysloužily si čtyři nominace na prestižní ceny CARA ve Spojených státech.

S Barborou Polákovou jezdí jako vokalista od roku 2018. Za tu dobu s její skupinou absolvoval desítky koncertů a na jaře 2023 s ní vystoupil na Staroměstském náměstí na podporu nynějšího prezidenta České republiky Petra Pavla.

Diváci mohli Michala vidět také v pořadech StarDanceČeský lev nebo po boku Barbory Polákové, Jany Kirschner, Ewy Farne, Ondřeje Brzobohatého, Anety Langerové, Adama Plachetky a dalších.

Debutové album v roce 2022

V roce 2022 mu vyšlo debutové autorské album “Další”, na kterém zhudebnil texty básníků Tomáše Tajchnera a Jiřího Žáčka. Jako hosté se na albu objevili Lenka Dusilová, Barbora Poláková nebo pianista Tomáš Kačo . Právě k duetu s Polákovou společně s režisérem Vítem Klusákem natočili mystifikační videoklip k neexistujícímu filmu Facky lásky (Hiding Our Love), který poukazoval na důležitost párové terapie. Michalovy písně často odkazují na témata spojená se sociálními a psychickými problémy a pravidelně bodují v českých hitparádách.

Michal se doprovází na kytaru a používá na svých vystoupeních také looper.
Jeho záběr je široký: od jazzových standardů přes popové a rockové hity až po vlastní tvorbu.
Dokáže vytvořit pohodovou, romantickou nebo party atmosféru.

Úspěšné akce s Eterea trio

Napište nám

4 + 6 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.