Martina z Arabiky (Martina Vlčková)

Martina z Arabiky (Martina Vlčková) je česká modelka, z jejíchž nedávných úspěchů bylo finále Československé soutěže Dáma roku, z kterého si odnesla titul Dáma Social Media.

Martina se orientálnímu (břišnímu) tanci věnuje již 14 let. Získala několik ocenění na prestižních soutěžích jak v ČR, tak v zahraničí, např. 1. místo v mezinárodní soutěži Talent Awards, 1. místo na Pressburg dance festivalu v Bratislavě, 1. místo na republikové soutěži Bellytery za folklorní tanec se dvěma holemi, 3. místo na Summer festivalu v Berlíně za předvedení Balijského tance.

Tanec Martinu provází již odmalička. Nejdříve to byl balet, poté vyzkoušela Street dance, ale teprve v orientálním tanci našla to, co hledala. Představuje pro ni exotiku, vášeň, rytmus, dynamiku, ale i něžnost, ženskost a svůdnost.
Nyní tancuje jako sólová tanečnice, v minulosti působila ve skupině Arabika-DUO jako zakládající členka a také v pražské profi skupině Matahari Group, se kterou se účastnila mnoha festivalů a soutěží.

Vystupuje na různých společenských i soukromých akcích (plesy, večírky, firemní akce, svatby, historické slavnosti).

V repertoáru má mnoho tanečních stylů a tanečních rekvizit: Raks Sharki (klasický egyptský orientální styl), Tanec se závojem, Drum Solo (bubnové sólo), Moderní Baladi (emotivní, zemitý tanec), Iskandarani (koketní tanec s velkým černým závojem), Saidi (folklórní tanec s hůlkou), Tanec s hedvábnými závoji na Poi kouli s řetězem (tanec jako efektní show), Balijský tanec (tradiční tanec z indonéského ostrova Bali), Tribal fusion (styl pocházející z Ameriky jako syntéza mnoha tanečních forem). Zajímavostí je i tzv. metal bellydance – břišní tanec na metalovou a rockovou hudbu, který se dá využít jako zpestření na rockových festivalech. Každé vystoupení je jedinečné a vytvořené na míru dle charakteru dané události.

Po vystoupení nabízí ještě možnost workshopu břišního tance, kde se publikum interaktivně zapojí do výuky, vyzkouší si, jaké je to být orientální tanečnicí, a naučí se několik základních prvků.

Další fotografie

Napište nám

10 + 8 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.