Markéta Smejkalová (M.A.K.Y.N.A.)

Markéta Greifonerová Smejkalová (M.A.K.Y.N.A.)
Saxofonistka, která patří k vyhledávaným big bandovým hráčům, o čemž svědčí její působení v RTV Big Bandu Felixe Slováčka, Orchestru Václava Hybše, Orchestru Karla Vlacha, Big Bandu Milana Svobody a dalších. V roce 2011 byla vybrána Českým rozhlasem do mezinárodního big bandového projektu EBU European Jazz Orchestra, s nímž absolvovala velké turné po Evropě.

První big bandovou praxi získala na rodné Vysočině v Polenském Big Bandu vedeném jedním z Markétiných učitelů – trombonistou, aranžérem a dirigentem Jiřím Šímou. Je absolventkou Konzervatoře Jaroslava Ježka, kde studovala ve třídě saxofonistů Pavla Pivarčiho a Štěpána Markoviče.

Další vzdělání získala na pražské HAMU pod vedením Františka Kopa a Felixe Slováčka. Za velmi významnou považuje Markéta spolupráci s hudební formací V.S.O.P. Karla Růžičky, Petra Kořínka a Josefa Vejvody, s nimiž absolvovala několik prestižních koncertů společně s vynikající jazzovou trumpetistkou Štěpánkou Balcarovou. Důkazem toho, že je Markéta žánrově všestranným hudebníkem, je její působení v kapele Sto zvířat a také v divadelním orchestru Studia DVA. Dále spolupracuje s Českým národním symfonickým orchestrem, zpěvačkou Dashou nebo zpěvákem Janem Smigmatorem. Podílela se na natáčení CD Karla Gotta, Leony Machálkové, Miriam Bayle, Vladimíra Hrona a mnoho dalších.

Spolupracuje s RTV Big bandem Felixe Slováčka, Orchestry Václava Hybše a Karla Vlacha, divadelním orchestrem Studia Dva (Hello Dolly, Funny Girl…), ČNSO, kapelou Sto zvířat, Živý Jukebox atd.

Další fotografie

Napište nám

14 + 6 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.