Lee Andrew Davison

Lee Andrew Davison je jazzový a muzikálový zpěvák, dirigent.

Největší americký stát Oklahoma bude navždy indiánským územím a také rodištěm jazzového zpěváka Lee Andrew Davison (1950).
Jeho jedinečný hlas vás provede historií, a zároveň probudí všechny vaše emoce. Zažijete bolest, práskání bičem, pláč, ale i radost, soucit a přátelství.

Lee Andrew Davison jako syn farmáře vyrůstal v prostředí protestantského chorálu, spirituálů a gospelu. Sám zažil i realitu rasové segregovaného školství.
Vystudoval universitu v Alabamě a následně se usadil v Bostonu, kde založil profesionální gospelové kvarteto. Své zkušenosti zúročil při práci v Gospelovém sboru Harvardské university, kde působil jako dirigent.

V roce 1991 se přestěhoval do Prahy. Postupné poznávání české jazzové školy přineslo první ovoce.
Společně s instrumentalisty RADIMEM LINHARTEM, JAROSLAVEM ŠINDLEREM a VÍTEM FIALOU v roce 1996 poprvé představili originální pořad spirituálů a gospelů.

Od té doby pravidelně účinkují na koncertech i festivalech v České republice (Praha – Město kultury 2000, Svatováclavské slavnosti Praha 2001, Velikonoční festival duchovní hudby – Brno, Hudba bez hranic Valtice, Kulturní dny – Ústí nad Orlicí, Hudba Znojmo 2010) i v zahraničí (Německo: Festival hudby v Osterode, Festival Jazz in der Burg Burgthann u Norimberka).

Lee Andrew Davison je i vyhledávaným muzikálovým zpěvákem. Jeho role Šamana v české verzi muzikálu HAIR a účinkování v českém kultovním filmu Šakalí léta patří k nezapomenutelným.

V roce 2001 se vrátil z úspěšného angažmá na francouzské lodi M/S MISTRAL v oblasti Karibiku.

Respekt, pokoru, slzy bolesti i štěstí, radost ze života a mnohem víc objevíte v hlase jazzového mága. Lew Andrew Davison posune vaše partnerská setkání se zákazníky na tu nejvyšší světovou úroveň.

Objevte kouzlo jazzu, který položil základy rockové a populární hudby. Objevte slzy radosti….

Další fotografie

Napište nám

11 + 15 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.