Klíma Duet (Lukáš a Richard Klímovi)
Muzikantské duo „Klíma Duet“ jsou houslisté, kteří však na svých vystoupeních používají i další nástroje jako jsou kvinton, kytara, basová kytara, mandolína, klávesy, kontrabas a bicí.

Otec Lukáš a syn Richard patří k nejžádanějším muzikantům naší agentury hlavně pro svoji žánrovou všestrannost. Často je můžete vidět, jako členy kapely Živý Jukebox v čele s Honzou Roušarem nebo Václavem Tobrmanem.

Jsou schopni odehrát celovečerní art-rockovou show i jazzové evergreeny nebo popové písně k poslechu či tanci.
Kromě klasické hudby, jazzových standardů a několika vlastních skladeb hrají především hudbu francouzských jazz-rockových houslistů Jean-Luc Pontyho a Didier Lockwooda a britské progresivně
rockové kapely Emerson, Lake and Palmer.
Sám Jean-Luc Ponty nechal v r. 2019 zveřejnit na svém oficiálním facebookovém profilu svoji skladbu „Question With No Answer“ v provedení Klíma Duetu.

Syn Richard zvítězil v r. 2014 v celostátní soutěži ZUŠ v Liberci ve hře na violu a dostal zvláštní cenu poroty za provedení sólové skladby Paula Hindemitha. Společně s otcem Lukášem vystoupili v roce 2018 v Rudolfinu, kde se Smíchovskou komorní filharmonií provedli Dvořákovu Novosvětskou symfonii.

Z výše uvedeného vyplývá, že Klíma Duet jsou všestranní a multi-žánroví muzikanti, kteří pobaví velkými náročnými skladbami, ale i s „jedněma housličkama a jednou kytárkou“ pro momentální potěšení.

Směle mohou o sobě prohlásit: „Snažíme se o žánrovou pestrost repertoiru. Držíme zásadu, že každý koncert musí být alespoň z poloviny jiný než ten předchozí. Máme rádi improvizaci a dokážeme
potěšit i v neobvyklých situacích na nejrůznějších akcích“.

Lukáš a Richard Klímovi, Klíma Duet

Další fotografie

Napište nám

12 + 14 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.