Jana Rychterová

Jana Rychterová

Písničkářka Jana Rychterová

Jana Rychterová je písničkářka, která svoje písně skládá, zpívá i doprovází na kytaru. Pohybuje se na pomezí folku, šansonu a blues. V doprovodu skvělé kapely si ji můžete pozvat na koncert do klubu i do divadla, na festival, městské slavnosti, adventní trhy, ale také na chrámový koncert ve vánočním čase.

 

Proč Jana Rychterová zazáří i na vaší akci

  • Autorské písně pobaví i chytnou za srdce: Skvělé texty v žánru folk, šanson, blues s občasným výletem do jiných žánrů, to vše s humorem a nadhledem. Koronavirový hit Víno svého času na sociálních sítích zhlédlo 3,5 milionu posluchačů. Nechybí ale ani dojemné skladby.
  • Trefa do černého pro malé i velké akce: Jana Rychterová může vystoupit sama, v doprovodu kytary a klavíru, v triu nebo s celou kapelou, stačí si vybrat podle charakteru akce.
  • Možné je vystoupení s hostem, který pobaví publikum mluveným slovem. Někdy je to Marie Formáčková, jindy Hana Švejnohová nebo Ivo Šmoldas.
  • Slaví úspěch také u dětského publika: V pořadu Zpívací písničky si děti s Janou zazpívají, zatančí, nechybí soutěže a legrace.

Kdo je Jana Rychterová

Jako písničkářka natočila pět CD: Po cestách soumraku, To je život, Mrak, Tak hraj a nejnovější Dneska ještě můžem. V roce 2020 získala titul Zlatá dvanáctka, když se její písnička Argentinec stala Hitem roku na Českém rozhlase Dvojka. Jana bodovala také v soutěži Porta v roce 2022. Na velkých pódiích (festivaly, slavnosti, advent) nejčastěji vystupuje s celou kapelou, doprovázejí ji klavírista Radim Linhart, houslista Peter Mojzeš, basista Michal Žára, bubeník Libor Cejnar.

Od roku 2014 pracuje v Českém Rozhlase jako moderátorka Rádia Junior, od roku 2020 moderuje také Noční Mikrofórum na ČRo Dvojka. V rozhlase má nejraději vědecká témata. Ve volném čase se potápí a jezdí na motorce, kde ji nejčastěji napadají písničky. V posledních letech píše písňové texty i pro své kolegy.

Vokální skupina Two Voices i tvorba pro děti

Dalším projektem Jany Rychterové je unikátní vokální skupina Two Voices, které se věnuje netradiční interpretaci perliček klasické i populární hudby. Na svém kontě má tři CD: Two Voices, TWO a Crazy Classic.

Jana se věnuje také tvorbě pro děti, pro které natočila tři alba: Hrátky s češtinou a s dopravní výchovou a Zpívací písničky 1 a 2. Vystupování pro děti bere jako relaxaci, při které vymění večerní šaty za pohádkové. Se svým hereckým kolegou Jiřím Kohoutem jezdí po vlastech českých, zpívá dětem písničky o češtině, vyučuje legrační etiketu a rozesmívá dětské publikum

Úspěšná představení

Napište nám

14 + 1 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.