Jan Bradáč

Jan Bradáč vystudoval hereckou konzervatoř v Brně a na téže škole začal studovat i obor klasické housle. Své studium houslí úspěšně zakončil na jazzové konzervatoři Jaroslava Ježka absolventským koncertem ve známém pražském klubu Jazz Dock.

Již během studia měl angažmá v dětském divadle Radost, zároveň hostoval v národním divadle Brno a v divadle Husa na provázku.

V Brně též založil hudební uskupení Midnight Coffe Session – moderní cimbálovou muziku, která již deset let úspěšně koncertuje doma i v zahraničí a zaměřuje se na jazzový, swingový potažmo světový repertoár.

Je stálým hostem v kapelách Poletíme?, Ateliér, Jakojam a Jazzwing prague.

Po přestěhování do Prahy se stal členem hereckého souboru Studia Ypsilon. Můžete jej vidět například v představení Fred Aster, Swing, Rusalka a mnohých jiných.

V Praze také založil swingové trio Swio, které se momentálně zaměřuje především na hraní na svatbách a firemních akcích. Tato kapela také aktivně spolupracuje s dalšími umělci. Její řady se rozšiřují v závislosti na akci kterou právě hraje. Je možné ji vidět ve složení s bicími, kytarou, zpěvačkou a jinými.

Jan Bradáč je i autorem několika interaktivních výchovných představení a zakládajícím členem projektu Hudba hrou, které se zabývá zprostředkováním těchto koncertů. Jedná se o představení pro děti, které se zábavnou formou dovědí o historii hudby, rytmu a tom, jak vlastně hudební nástroje technicky fungují.

Momentálně spolupracuje i s českou filharmonií na sérii dětských pořadů s názvem čtyři živly, které budou mít oficiální premiéru ve druhé půli roku 2020.

Ve své tvorbě se zaměřuje především na propojování rozličných žánrů a tvorbu nových hudebních cest. Tento princip se uplatňuje například v kapele Midnight coffe Session, kde za pomocí nástrojů určených pro cimbálovou muziku můžete slyšet ve vlastní úpravě písně jako Nothink Else Matters, Perfect day a mnoho jiných.

Podobně i do svého jazzového působení se snaží vnést prvky autentiky a odkazu našich předků.

Další fotografie

Napište nám

2 + 11 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.