Iby Pop

Od Franka Sinatry po Gypsy Kings. Netradiční reprodukce známých i neznámých světových hitů, mísící vlivy gypsy music, popu, blues a funky. Energie, která Vás nenechá v klidu, proložená vlastní tvorbou i zvučnými cigánskými melodiemi.
Dvoumetrový Frankenstein s barytonem Vás ale nebude strašit, právě naopak…

Svoji hudbu popisuje svými slovy: “Moje hudba je kombinací akustické kytary a všech možných roztodivných a magických zvuků, které mi jdou hlavou když se probudím nebo když jdu po ulici nebo když mluvím s někým, kdo mě inspiruje svým životním příběhem nebo i s jednoduchými nápady.”

“Rád si s těmito náhodnými zvuky hraju a přidávám je do mých písní. A díky spoustě skvělých muzikantů, které mám kolem sebe a kteří umí zahrát skvěle od jazzu, rocku, popu až po klasickou hudbu, se mi daří tyto hudební vize přidat do mých písní.”

Má za sebou i nesčetnou řadu zajímavých spoluprácí nejenom s českými umělci jako je CALM SEASSON, které doprovázel na bicí, jedinečný nový cirkus CIRK LA PUTYKA, kde jej kromě hudebního doprovodu uvidíte v nejrůznějších kostýmech i jako součást představení nebo hudebně divadelní duo „aniby neřekla“ s herečkou Annou Polívkovou. Ale třeba i s hudebně hereckým doprovodem mezinárodního divadla N.I.E., sídlícího v Norsku a nebo jako doprovodného kytaristu amerického kytarového mága Geoffa Tysona.

Je to hudební samouk (zpěv, kytara, bicí, piáno a mandolína) s jedinou, „cikánskou“ školou a to je MEZINÁRODNÍ ŠKOLA LIDSKÉHO HLASU Idy Kelarové a bývalý člen a vedoucí jejího mezinárodního sboru APSORA s nímž koncertoval po celé České republice a Slovensku.
Dále pak soukromé lekce hry na bicí nástroje (prof.D.Řehoř – FOK), klasickou kytaru (M.Rosůlek) a zpěv (L.Nopová).

Kapely a divadlo:
IBULON aka IBY & CHIPSY EMPIRE
Scénická hudba k tanečně-divadelnímu představení „Případy doktora Toureta“
ALASDAIR BOUCH BAND
GEOFF TYSON BAND
CCTV ALL STARS
VERONIKA PADILLA BAND
Scénická hudba k představení klaunského dua M.Issové a A.Polívkové „KRASAVICE INTERKONTINENTÁLNÍ“
Scénická hudba představení PODIVNÝ MUZIKÁL – „ANI BY NEŘEKLA“
Píseň „What the fuck“ pro Natálii Kocáb do její hry WHAT THE FUCK
Spolupráce s Vladivojnou La Chia – písen „Město“ seriál „Až po uši“ pro HBO

Další fotografie

Napište nám

GDPR (pro přečtení klikněte)

11 + 1 =