Hedvika Jouzová Mousa Bacha

Hedvika Jouzová Mousa Bacha pochází ze slavné hudební rodiny. Již v pěti letech se začala učit hře na klavír.
Harfu vystudovala na prestižních školách u světoznámých harfistek. Gymnázium Jana Nerudy ve třídě svojí matky Hany Müllerové, Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v Praze u Jany Bouškové a Haute Ecole de Musique v Lausanne u Chantal Mathieu.

Svoje vzdělání si také pravidelně obohacovala o zahraniční stáže u Isabelle Moretti a Isabelle Perrin a na Světových harfových kongresech.

V roce 1999 zvítězila s komorním souborem En Arché v soutěži „Hudba na gymnáziu“ a v roce 2002 získala cenu Anny Hostomské na festivalu mladých interpretů „Preludium“ v Šumperku.

Hedvika Mousa Bacha se intenzivně věnuje komorní i sólové dráze a spolupracuje s mladými talentovanými umělci se kterými koncertuje jak v České Republice, tak i v Německu, Francii, Švýcarsku a Maďarsku. V roce 2011 založila s Hanou Müllerovou, Barbarou Pazourovou a Hanou Hrachovinovou PRAH-A-HARP KVARTET. V roce 2014 debutovala s albem Beau Soir, hudnou francouzských mistrů s houslistkou Monikou Urbanovou.

Jedním z nejstarších hudebních nástrojů vůbec je harfa. Nástroje podobné harfě se objevují v Egyptě a Mezopotámii již v roce 3000 př. n. l.
Naši klienti využívají hru na harfu k významným událostem jako je právě svatební obřad. Zvuk harfy dodává výjimečnou atmosféru a perfektně dokreslí váš velký den.

Na videoukázce uslyšíte harfu (Hedvika Mousa Bacha) v kombinaci s violou (Monika Urbanová).

Další fotografie

Napište nám

6 + 4 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.