Gabriela Plíšková

Česká houslistka, herečka, zpěvačka a hudební skladatelka Gabriela Plíšková (známá také pod uměleckým jménem Gabriela Vermelho) je jedinečnou osobností naší hudební a divadelní scény.

Je současně zpěvačkou, houslistkou, violistkou, hráčkou na kvinton, skladatelkou a herečkou, působí v oblasti klasické hudby, muzikálu, jazzu a rockové alternativy.

Je členkou Talichova komorního orchestru, primariem kvarteta Gadrew Way, spolupracovala se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu, skupinou Čechomor, atd.
Hraje, zpívá a tvoří v několika kapelách a za roli čarodějky Evy v Baladě pro banditu (divadlo Husa na provázku) získala v roce 2005 cenu Alfreda Radoka pro Talent roku.

V agentuře Živý Jukebox působí v projektech: Písně nejen z první republiky, Gadrew Way Das kvartet a jako zpěvačka kapely Živý Jukebox.

Článek na idnes.cz
Gabriela Vermelho je ženou několika uměleckých oborů: ceněná skladatelka divadelní hudby, instrumentalistka zaměřená na smyčcové nástroje, zpěvačka. Kromě klasické a scénické hudby je také jedna její tvář šansoniérská

Další fotografie

Napište nám

GDPR (pro přečtení klikněte)