Divadlo pro děti – loutkový soubor Tate iyumni

Milan Dufek a Romana Motlová

Loutkový soubor Tate iyumni

Loutkový soubor Tate iyumni baví děti i dospělé! Vladimír Veselý, Nikola Orozovič a Pavel Richta společně přinášejí netradiční interaktivní představení, při kterém se diváci sami rozhodují, jak se bude příběh odvíjet dál. Vyzkoušejte jejich divadloautomat!

 

Proč Tate iyumni promění vaši akci v jedinečný zážitek?

  • Vsaďte na jistotu: Příběhy ztvárněné dřevěnými figurkami na vodících nitích fascinují děti i dospělé už po staletí. A nepřestávají je bavit ani dnes!
  • Interaktivní představení: Nechte se vtáhnout do děje díky zábavnému divadloautomatu! Každý divák dostane do ruky barevné lístečky a může svým hlasováním ovlivnit, co se bude dít dál.
  • Klasická pohádka v novém hávu: Oblíbené představení Hluboko v lese je vytvořeno na motivy pohádky O perníkové chaloupce. Zažijte 40 minut plných smíchu, napětí, hudby i překvapení.

Loutková tradice v moderním kabátku

V naší zemi má loutkoherectví vybudovanou dlouholetou historii. Už na počátku 19. století Matěj Kopecký bavil diváky svými příběhy, které hrály dřevěné postavičky. V tradici pokračoval i Josef Skupa s Milošem Kirschnerem, díky nimž se zrodil legendární Spejbl a Hurvínek. Na dědictví loutkařských mistrů navazuje i loutkový soubor Tate iyumni. Vznikl již v roce 1999 a svůj název dostal podle výrazu, který v lakotštině, jednom z jazyků Siouxů, znamená větrný vír či tornádo.

Bavte se s Jeníčkem a Mařenkou

Tate iyumni svá představení navíc dokázali okořenit díky takzvanému divadloautomatu. Při vyprávění známého příběhu O perníkové chaloupce mohou diváci hlasováním nasměrovat Jeníčka a Mařenku úplně novou cestou… Loutkové představení Hluboko v lese je skvělý doprovodní program pro dětské dny, pro školy, festivaly a další akce, kde chcete pobavit malé i velké.

Napište nám

4 + 15 =

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracování osobních údajů.