Daniel Bulatkin

Daniel Bulatkin je nejmladším profesionálem na české jazzové scéně. Narodil se roku 1999 v Praze. Už ve svých 15-ti letech získal třetí místo v prestižní soutěži Pianista roku pořádané firmou PETROF. Účastnil se jako nejmladší soutěžící v historii. Třetí místo obhájil i roku 2016 v Rudolfinu, kdy se vítězem stal jeho pozdější učitel Vít Křišťan. Roku 2018 dostal individuální cenu za talent v soutěži Central European Jazz Competition v Brně. Daniel momentálně studuje bakalářský program na jazzové katedře pražské HAMU. V rámci studia měl možnost spolupracovat i se světoznámým saxofonistou Zhenyou Strigalevem (RU).

Spolupráce: Russ Spiegel (USA), Ben Tiberio (USA), Allison Wheeler (USA), Aviv Cohen (IL), Utsi Zimring (IL), Elon Turgeman (IL), Ruggero Robin (IT), Rodrigo Parejo (ESP), Martin Valihora (SK), Robert Balzar, Yvonne Sanchez, Martina Bárta…

Za nejplodnější však považuje spolupráci s norským basistou Perem “Bass Viking” Mathisenem – spolu s ním začíná pravidelně koncertovat po Evropě s jazz&fusion megahvězdami jako např.: Ulf Wakenius (SWE; Oscar Peterson Quartet, Ray Brown trio), Gary Husband (UK; John McLaughlin, Level 42, Allan Holdsworth); Gergo Borlai (HU; Steve Vai, Trilok Gurtu, Al DiMeola).

V prosinci měl rovněž premiéru Danielův nejnovější projekt, kde se jako sólisté představili světoznámá saxofonistka a dvojnásobná držitelka Grammy Tineke Postma (NL; Herbie Hancock, Wayne Shorter, Dianne Reeves…) a jeden z největších současných bubenických talentů Justin Faulkner (USA; Branford Marsalis Quartet, Kurt Elling…).

Daniel momentálně připravuje k vydání dvě dlouho očekávaná autorská alba. První je produktem turné s britským virtuózem na altsaxofon mladé generace Tomem Smithem. Druhé bude debutem projektu B/Y Organism – ve spolupráci s ethno-fusion kytaristou Kirillem Yakovlevem – které představuje Daniela zejména jako hráče na Hammond B3.

Jeho kompozice Lady of the Lake, zaranžovaná pro big band Andym Schofieldem, je nyní součástí repertoáru prestižní Jazz Dock Orchestra. V letech 2018-20 vyučoval na Mezinárodní konzervatoři v Praze.

Další fotografie

Napište nám

GDPR (pro přečtení klikněte)